Топ насоки на Коневъдството

Топ насоки на Коневъдството

Топ насоки на Коневъдството

Blog Article

България също е кандидат за член в тази организация. Много са задачите и проблемите които тепърва предстоят да се разрешават у нас, като се започне от кадрите, класата на конете, местата за провеждане на състезанията и цялостната организация на процеса, но българите обичат конете и на тях не им липсва сила и воля да променят положението си.

Някои породи са особено подходящи за човешка консумация, като например Каракачанския кон и Българския тежковозен кон, защото при тях има повече месо, по думите на д-р Мая Попова.

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

You happen to be utilizing a browser that may not supported by Facebook, so we have redirected you to an easier version to provide you with the best practical experience.

Конското месо се води деликатесно в много държави по света, но не и в България. Утвърдена вече практика е, в колбасите, които по етикет са произведени с телешко месо, да се влага вносно конско месо с неясен произход. Този сектор може да бъде изкаран наяве, като включат конете в мерките за обвързано подпомагане.

Чистокръвните английски коне притежават жив темпе­рамент, енергия и желание за работа.

„Борим се с наложеното разбиране за собственика на кон, че е богат човек. Точно обратното – повечето собственици на коне работят на две места, за да издържат конете Коневъдство си и правят това от любов към българските породи, без почти никакво финансиране от държавата."

Тракененският кон е от универсален тип с подчертани спортно-ездови качества, подходящ за всички дисциплини на класическия конен спорт, особено за висша езда и прескачане на препятствия. Коне от тази порода се отглеждат в Института по животновъдни науки в гр.

ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ Дневна, дистанционна или смесена

Темпераментът е сангвиничен; добронравен; добре използва храната.

създаване на технология и организация на работа отговаряща на тогавашните изисквания.

Предимно спортни коне се отглеждат на територията на област Сливен. Това съобщи…

Основните рисисти породи са Американският, Френският, Орловският и Руският рисак. Рисистите коне са предназначени предимно за хиподрумни надбягвания с двуколки, поради характерната за тях способност за бързо движение в тръс. Коне от тези породи се развъждат в конезаводите Ст. Караджа гр. Балчик и Хан Аспарух гр. Разград, както и в много частни стопанства. Интересът към тези коне от страна на любителите на хиподрумни надбягвания е значителен, а приходите от тотализатора в развитите страни непрекъснато растат.

It appears like you were being misusing this element by likely far too rapid. You’ve been temporarily blocked from employing it.

Report this page